info@balitech.com.tr 0850 532 08 34

Parmak İzi Geçiş Sistemleri

Parmak İzi Geçiş Sistemleri Nedir?

Parmak İzi Tanıma Sistemi, yüksek hassasiyete sahip algoritmalar ile hızlı tanıma ve yüksek doğruluk oranı gibi özellikleriyle sektörde geniş bir kullanım alanına sahip olmaktadır en büyük etken ise korunması en üst seviyede olması gereken geçişlerde kullanılabiliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Parmak İzi Geçiş Sistemi, kişi gözetimi olmadan çalışanların ya da kullanıcıların belirlenen alanlarda güvenli dolaşımını sağlamaktadır.

Parmak izi kişiye özel olup benzeri olmayan bir izdir, başkaları tarafından kopyalanamadığı ve değiştirilemediği için diğer sistemlerden ayrılarak ve geçişlerin daha güvenli olmasını sağlamaktadır.

Parmak İzi Sistemi konusunda güvenilir ve kaliteli hizmet veren firmamız, Personel Takip Sistemi ve Geçiş Kontrol Sistemleri ile entegre çalışan hızlı, güvenli ve size en uygun Parmak İzi Sistemleri Fiyatları ve özelliklerini size sunmaktadır.

Parmak İzi Geçiş Sistemi, kişiye özel, kısa sürede cevaplama, yüksek kapasite, düşük maliyet gibi pek çok avantaja sahip olduğundan özellikle kurumsal yerlerde kısa sürede yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Bunların yanında dikkat edilmesi gereken şartlar da bulunmaktadır. Öncelikle projenin uygulanacağı mekanın fiziksel şartlarının elverişli olması gerekmektedir.

Diğer önemli şart ise Parmak İzi Sistemleri Fiyatları ve özellikleri bakımından kaliteli, güvenilir ürün seçimi ve titiz bir montaj uygulaması gerektirmektedir.

Maksimum güvenlik ve tedbir için siz de firmamızla iletişime geçerek ihtiyacınıza en uygun Parmak İzi Personel Takip Sistemi hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi, teklif almak veya ücretsiz keşif talebiniz ile ilgili firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız Parmak İzi Geçiş Sistemleri konusunda size danışmanlık ve hizmet vermekten onur duyacaktır.

 

Parmak İzi Geçiş Sistemleri Nasıl Çalışır?

Parmak İzi Geçiş Sistemleri parmakların uç bölgesindeki izleri baz alarak tanımlama yapan bir Pdks Sistemi olmaktadır.

Biyometrik alanında tanımlanmış karakteristik özelliklerden biri olan parmak izi, sizin tanıma sistemindeki şifreniz olmaktadır. Parmak İzli Personel Takip Sisteminin bu kadar güvenli olmasının en önemli sebebi aynı yapının bir başka insanda olmasının mümkün olmamasından kaynaklanmaktadır.

İşte bu nedenle en güvenilir şifreleme ve tanıma yöntemlerinden biri olarak kabul edilen parmak izi, parmak ucundaki girinti ve çıkıntıları kullanarak biometrik haritayı çıkarmaktadır.

Parmak İzi Okuma Cihazı, bu girinti ve çıkıntıların birbirine olan uzaklıklarını, parmak içi kıvrımların açılarını ve belli noktaların birbirlerine olan uzaklığını algılayarak bir şifreleme algoritması oluşturmaktadır.

Parmak izi tanıma cihazı üzerine kişinin Parmak İzi tekrar okutulduğunda daha önce tanımlanmış bu şifrelenmiş algoritma kayıtlar arasından eşleştirilir ve kişi tanımlaması gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde Parmak İzi Giriş Sistemi aktif edilerek geçiş sağlamaktadır.

Parmak İzi Sistemleri Fiyatları ve özelliklerine göre çok çeşitleri olan Parmak İzi Cihazı modelleri genellikle şifre ve kart geçiş opsiyonlarını da içinde barındırmaktadır.

TCP / IP iletişim portalı ile haberleşen parmak izi okuyucudan tüm log bilgileri, giriş çıkış bilgisi, kişi bazlı yetkilendirme, günlük, haftalık, aylık gibi tüm raporlar yazılım ile alınabilmektedir. Mavi ekranı ile yapılan işlemler ekrandan takip edilebilmektedir.

USB bağlantısı yapılarak log bilgileri cihazdan alınabilmektedir. Dahili buzzer özelliği ile gerçekleştirilen her işlemde sesli uyarı vermektedir.

 

Parmak İzi Geçiş Sistemleri Kullanım Alanları

Parmak İzli Personel Takip Sistemi özellikle iş yeri ciddiyeti, verimliliği ve güvenliği arttırmak amaçlı personel takip sistemleri ile entegre olarak kullanılmaktadır.

Özellikler personel takibinin en fazla yapıldığı alanlarda tercih edilmektedir. Yüksek güvenlik gerektiren özel bölgelerde yetkileri sınırlandırmak amaçlı oldukça yaygın kullanılmaktadır. Bu alanlar şöyle sıralanabilir:

 • Sanayi bölgeleri,
 • Fabrikalar,
 • Resmi Kurumlar,
 • Bankalar,
 • Hastaneler,
 • Arşiv odaları,
 • Özel odalar,
 • Sistem Odaları,
 • Ameliyathaneler,
 • Laboratuvarlar

Belirlenen kişilerin girişine izin verilen diğer amaçlı özel odalar en çok Parmak İzi Geçiş Sistemleri tercih edilen yerlerin başında gelmektedir.

Parmak Okuyucu sadece küçük iş yerleri, evler, apartmanlar, site yönetimi için değil, aynı zamanda fabrikalar, depolar, laboratuvarlar, bankalar, cezaevleri gibi ticari ve endüstriyel uygulamalar için de geçiş kontrolleri için ideal bir ürün olmaktadır.

 

Parmak İzi Geçiş Sistemleri Avantajları

 • Kişiye has olan parmak izi ile oluşturulan şifreleme algoritmaları sayesinde yüksek hassasiyetli güvenliğe sahip olmaktadır.
 • Hızlı Tanıma özelliği ile zamandan tasarrufu sağlamaktadır.
 • Yüksek doğruluk oranlarıyla güvenilir analiz ve raporlama imkanı sunmaktadır.
 • Kartlı Geçiş Sistemlerinde olduğu gibi, kart taşımaya gerek kalmamaktadır.
 • Kurumların en büyük sorunu olan kartı unutma veya başkasının kartını kullanma gibi durumların önüne geçmektedir.
 • Şifreli geçiş sağlanan noktalarda, şifre unutma gibi durumlar söz konusu olmamaktadır.
 • Parmak İzi kopyalanamaz, değiştirilemez ve kaybedilemez olduğundan, yüksek güvenlik sahibi bir şifreleme sistemi oluşturulmaktadır.
 • İnternet bankacılığı, ATM ve çağrı merkezlerinde kimlik tanıma rahatlığı sunmaktadır.
 • Personel Tanıma, hastanelerde hasta takibi, polis – emniyet uygulamaları, kurumsal ağların güvenliği, masa üstü, diz üstü bilgisayarların korunması ve ev, ofis ve binalara kolay ve yüksek güvenlikli erişim sağlamaktadır.

Hızlı iletişim
 • 0850 532 08 34
 • 0554 290 69 26
 • info@balitech.com.tr
İletişim Formu
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara