info@balitech.com.tr 0850 532 08 34

Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri Nedir?

Kartlı Geçiş Sistemi, günümüz ilerleyen teknolojileriyle uyumlu bir şekilde geliştirilerek birçok alanda giriş çıkışlarda kontrolü ve güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan Geçiş Kontrol Sistemlerinden biri olmaktadır.

Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri yüksek performanslı kart okuyucu ve personel takip yazılımı ile entegre bir sistem olarak çalışmaktadır.

Giriş çıkış noktalarında, yetkilendirilmesi istenen mekanda bulunan kartlı Turnike Sistemleri veya Kartlı Kapı Sistemleri ile çalışan Kartlı Geçiş sistemi kapı veya turnike bulunan alanlarda giriş ve çıkışı kontrol altına alarak personel veya diğer kişilerin giriş-çıkış yetkilendirme ve kontrollerini sağlamaktadır.

Bu sistemler yemekhane, okul, yurt, özel veya kurumsal işletmeler gibi pek çok kullanım alanına sahip olmaktadır. Kapı, turnike ya da geçiş noktası gibi alanlara yerleştirilen kart okuyucular sayesinde kişinin kartını okutmasıyla kart Id' si zaman damgasıyla birlikte yazılım veritabanına aktarılmaktadır.

Pdks yazılımları ile personel yetkilendirilmesi, işe giriş-çıkış saatleri, hakediş ve mesai ücretleri hesaplanabilir. Yazılımlar internet ortamından ya da masaüstü bilgisayarlardan çalıştırılabilmektedir.

Kartlı Geçiş Kapı Sistemleri, bir personel devam kontrol sistemi çeşidi olmaktadır. Bir kuruma bağlı çalışan her personele özgü tanımlanmış kartlar sayesinde hızlı ve güvenli geçiş sağlanmaktadır.

Yüksek performanslı Proximity veya Mifare Kart okuyucular ile iç ve dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilen bu sistemler, turnike veya kapı üzerine entegre edilebilmektedir.

Firmamız Kartlı Geçiş Sistemleri konusunda tecrübeli teknik kadrosuyla kaliteli kurulum, montaj, devreye alma ve bakım hizmetleri vermektedir.

Kartlı Giriş Sistemi Fiyatları, ürünlerin bileşenlerinin kalitesiyle doğru orantılı olmaktadır. Kartlı Personel Takip Sistemi bileşenleri; donanım ve yazılım ürünleri olarak firmamız tarafından alanında güvenilirliği ve kalitesi kanıtlanmış tedarikçi firmalardan temin etmektedir.

Personel Kartlı Geçiş Sistemi Fiyatları ve özellikleri bakımından itimat edebileceğiniz firmamız, Kartlı Geçiş Sistemi montajı konusunda da titizlikle çalışmaktadır.

Kartlı ve Şifreli Geçiş Sistemleri ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi ve almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Kartlı Geçiş Sistemleri Bileşenleri

Personel Kartlı Geçiş Sistemleri, her personele özel kart oluşturularak, bu kartların sisteme personelin yetkileri dahilinde tanımlanmasıyla oluşturulmaktadır.

Kartlı Giriş Sistemi Bileşenleri, kart okuyucu, kart ve yazılım olarak sınıflandırılmaktadır.

 

Kart Okuyucu Terminalleri

Kart Okuyucu Terminalleri; standalone, offline, panel ve online olarak kategorilere ayrılır. Kart okuyucular lokalde Kartlı Kapı Kilidi veya turnike açmak için kullanılabilmektedir.

Yazılım entegrasyonu istenildiği takdirde lokalde yapılan bu işlemler zaman damgalarıyla loglanmaktadır. Tüm bilgiler böylelikle kayıt altına alınabilir ve raporlama analiz imkanı sunmaktadır.

Online sistemlerde ise TCP / IP iletişim portalı ile doğrudan haberleşen okuyucudan tüm log bilgileri, giriş çıkış bilgisi, kişi bazlı yetkilendirme, günlük, haftalık, aylık gibi tüm raporlar yazılım ile alınabilmektedir.

Kart okutulduğunda kart id’si eğer sisteme kaydedilmişse bilgiler okuyucu ekranında görünmektedir.

 

Kart Okuyucular

Kart okuyucuya kişi bazlı yetkilendirme için tanıtılan kartlara denmektedir.

Firmaya özgü renkli lazer baskılı, personel bilgilerinin ve firma logosunun bulunduğu tasarıma sahip kartlar oluşturulabilmektedir. Bir diğer yandan, firmaya ait mevcut proximity kartlar varsa cihazlara kolayca tanıtılabilmektedir.

Kullanım alanlarına Proximity, Mifare, HID gibi pek çok kart çeşidi de bulunmaktadır.

 

Yazılım

Personel ve ziyaretçi giriş ve çıkışını kayıt altına alarak, rapor sunulması gereken yerlerde Pdks ve Geçiş Kontrol Sistemleri yazılım ile entegreli olarak çalışmaktadır.

Kartlı Geçiş Sistemleri ile entegre çalışan yazımlar ise şu şekilde olmaktadır:

Hızlı iletişim
  • 0850 532 08 34
  • 0554 290 69 26
  • info@balitech.com.tr
İletişim Formu
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara