info@balitech.com.tr 0850 532 08 34

Güvenlik Alarm Sistemleri

Güvenlik Alarm Sistemleri Nedir?

Elektronik Alarm Sistemleri Nedir? sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz; Yaşam alanlarınızda Ev Alarm Sistemleri ve İşyeri Alarm Sistemleri şeklinde ihtiyaca göre kurulan, bu yerleri ve içerisindeki bireyleri dışarıdan gelebilecek başta hırsızlık olmak üzere soygun, dolandırıcılık, yangın, doğal gaz kaçağı gibi tehlikelere karşı uyaran ve koruyan sistemlerdir.

Bu sistemler uyardıktan sonra gerektiğinde Polis, Jandarma, Sağlık kuruluşları ve İtfaiye gibi kurumlara bilgi verilmektedir. Böylece gelebilecek can ve mal kaybını önlemekte ya da en aza indirgemektedir. Bu amaçlarla kullanılan uyarı sistemlerinin tümüne Güvenlik Alarm Sistemleri denilmektedir. Elektronik Güvenlik Sistemleri kapsamında bulunan bu sistemler, günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte farklı donanım ve aksesuarlar yardımı ile güçlendirilmekte ve garantili bir güvenlik hizmeti ile desteklenmektedir. Bunlar isteğe ve yerin uygunluğuna bağlı kablolu ya da Kablosuz Alarm Sistemleri olarak kurulabilmektedir.

Güvenlik ve Alarm Sistemleri kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir:

 • Hırsız Alarm Sistemleri
 • Yangın Alarm Sistemleri,
 • Güvenlik Kamere Sistemleri

 

Alarm Sistem Çeşitleri Nelerdir?

Bireyler tarafından genellikle ev ve iş yerlerine yönelik güvenlik önlemlerinden biri olarak kullanılan Güvenlik Alarm Sistemi farklı amaç ve kullanım şekline göre farklı modellerde üretilmektedir. Örneğin; Ev Güvenlik Sistemleri ve İşyeri Alarm Sistemleri olarak çeşitli kapasitelerde ve modellerde Kablosuz Alarm Sistemleri kullanılmaktadır. Böylece erişim kolaylığı sağlanmaktadır. Çeşitliliğe sahip olmasına rağmen Ev Alarm Sistemleri Fiyatları diğer Güvenlik Alarm Fiyatları ile birbirlerine benzerlik göstermektedir.

Hırsızlık ve dolandırıcılık haberlerinin görüldüğü son zamanlarda, Hırsız Alarmları ev ve iş yerlerini güvenle korumak amacı ile kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Aynı şekilde sadece hırsızlığa karşı değil aynı zamanda yangın başta olmak üzere başımıza gelebilecek her türlü doğal afete karşı güvenlik önlemi olarak kullanılmaktadır. Özellikle bu sistemlerde kullanılan ekipmanlar birçok farklı duruma göre üretilmiş olup farklı tehditlere yönelik algılama yapabilmektedir.

 • Alarm Paneli
 • Pır Dedektörü
 • Gaz ve Duman Dedektörü
 • Panik Butonugibi ekipmanlar bu sistemlerimiz ile entegreli bir şekilde çalışabilmektedir.

Benzeri tüm ekipmanlarımız her türlü tehlikenin önceden algılanarak can ve mal kaybının oluşmasını önlemek ve zararı en aza indirgemek amacı ile üretilmektedirler.

 

Güvenlik Alarm Sistemi Çalışma Prensibi

Ev ve iş yerlerinin güvenliğine yönelik uygulamalardan biri olan bu sistemler oldukça basit bir mantık ile çalışmaktadır. Son teknoloji ürünler olmalarından dolayı da oldukça etkin olmaktadır. Bu uyarı sistemlerinde, Hareket Sensörü gibi farklı ekipmanlar eve zorla ya da gizli girişi algılamaktadır. Hareket Sensörlü Alarm ve Yangın Alarm gibi cihazlar tehlike anında duman, ısıyı ve hareketi algılayarak kullanıcıya ve Alarm Takip Merkezine haber vererek durumu anında bildirmektedir.

Alarm Takip Merkezleri in uyarı alması ile birlikte yangın ya da hırsızlık durumuna ve önceliğine göre:

 • Polis ve jandarma gibi kolluk kuvvetlerine,
 • Hastane ve benzeri sağlık kuruluşlarına,
 • İtfaiye görevlilerine anında haber vermektedir.

Ayrıca Balitech Güvenlik Sistemleri yanlış ve hatalı ihbarların önüne geçmek için parola uygulaması ile çalışmaktadır. Kullanıcıların belirlediği parola, alarm durumunda etkinleştirildiği taktirde tehlikeli ya da acil bir durumun olmadığı anlaşılmaktadır. Bu sayede hem kullanıcıların güvenliği sağlanmakta hem de aynı zamanda bu önemli kurumlarda zaman kaybının meydana gelmesinin önüne geçilmektedir.

2010 yılından bu yana bilişim sektöründeki kalitesi ve tecrübesi ile BALİTECH tüm müşterilerine Güvenlik Alarm Sistemleri kurulum ve montaj konusunda hizmet vermektedir. Uzman teknik kadrosuyla profesyonel alt yapı kurulumu ve bakımı yapılmaktadır. Hedefimiz Güvenlik Alarm Firmaları arasında en iyisi olmak, yani size en iyi hizmeti vermektir. İhtiyacınızın belirlenmesi ve en doğru çözümün sunulması için Ücretsiz Keşif Avantajımızdan faydalanmayı unutmayın!

Hızlı iletişim
 • 0850 532 08 34
 • 0554 290 69 26
 • info@balitech.com.tr
İletişim Formu
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara